کرونا به ما چه آموخت؟

کرونا به ما چه آموخت؟

شاید برخی از اوقات بایستی بیمار شد تا قدر عافیت و حال خوب را دانست. تا قبل از وجود ویروس کرونا، تمام لحظات خوشایند برای اغلب افراد عادی و روتین شده بود.

از دیدار دوستان و گردهمایی‌های خانوادگی گرفته تا نشستن در سالن سینما و پفک خوردن در حال فیلم نگاه کردن. وقتی ویروس کرونا به تدریج از چین شروع شد و به سایر کشورها انتقال پیدا کرد، دیگر حتی یک پیاده روی ساده در پارک کنار خانه هم به آرزو تبدیل شد.

تا قبل از ویروس کرونا انقدر افراد درگیر دغدغه‌های روزانه خود بودند که حتی خانواده‌ها هم وقتی برای یکدیگر صرف نمی‌کردند.

آلودگی هوا به دلیل تردد وسایل نقلیه هر روز بیشتر و بیشتر می‌شد و کسی حاضر نبود برای داشتن هوای پاک و تمیز خودروی شخصی خودش را روشن نکند. کمتر کسی به فکر سلامت محیط زیست بود، زباله‌ها و آشغال‌ها به مراتب در جنگل‌ها دیده می‌شد

تاثیر کرونا در زندگی انسان‌ها

امروز دیگر نه می‌توانیم با کسی دست بدهیم و نه روبوسی کنیم. حتی دیگر نمی‌شود از پشت ماسک‌های پارچه‌ای به کسی لبخند زد.

هر فردی بایستی خودش به این درک برسد که کرونا به او چه آموخت. کرونا تنها ویروسی بود که تمامی جوامع را در عصر کنونی تحت نفوذ خود قرار داد. اغلب مشاغل از حرکت ایستادند، مدارس، دانشگاه‌ها و مجموعه‌های آموزشی تعطیل تعطیل شدند. اماکن تفریحی و هنری دیگر امکانی برای تجمع‌های عمومی ندارند و این آن چیزی بود که کرونا به ما آموخت که قدر عافیت، صلح، آرامش و صرف لحظات خوشایند با خانواده حتی در یک رستوران ساده را بدانیم.

حالا با وجود ویروس کرونا مردم آموختند که چطور لبخند بزنند، چگونه از یکدیگر تشکر کنند، چطور یکدیگر را ببینند و با احترام رفتار کنند. حالا دیگر با شوق در پارک‌ها می‌دوند و قدر لذت های ساده دنیا را می‌دانند

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *