چگونگی انتقال کرونا در فضاهای عمومی

چگونگی انتقال کرونا در فضاهای عمومی

بیشترین اماکنی که سبب انتشار ویروس کرونا و یا همان کوید ۱۹ می‌شود، مکان‌های عمومی است. اگر چنانچه فرد بیماری در آن محل حضور داشته باشد، تعداد ۲۰ نفر از افراد پیرامون خود را آلوده به ویروس کرونا می‌کند.

بدین ترتیب گفته شده که حتما از ماسک برای محافظت خود و عزیزانتان استفاده کنید. استفاده از وسایل حمل و نقل شهری، ماندن در اماکن شلوغ و پرتردد مانند فروشگاه‌ها، درمانگاه‌ها، داروخانه‌ها، مراکز خرید و مانند اینها انتقال ویروس کرونا را افزایش می‌دهد.

بنابراین تا حد امکان سعی نمایید به توصیه‌های پزشکان و متخصصان در این زمینه توجه داشته باشید

توصیه‌های مرتبط با نحوه استفاده از ماسک برای جلوگیری کردن از انتشار ویروس کرونا

توصیه می‌شود که اگر چنانچه از ماسک های معمولی و یا ماسک‌های سه لایه پزشکی استفاده می‌کنید، حتما پس دو الی سه ساعت آن را به دور بیاندازید.

اینگونه ماسک ها یکبار مصرف بوده و با توجه به جمع شدن بخار دهان بر پشت ماسک، قطرات عرق به خصوص در فصل تابستان، باکتری‌های بسیاری را در خود جمع کرده و به مدت طولانی نگه می‌دارد.

بنابراین استفاده مداوم از اینگونه ماسک‌ها به طور جدی توصیه نمی‌شود و همانطور که از قبل به آن اشاره شد بایستی پس از هر دو الی سه ساعت دور انداخته شود. ماسک زدن در فضاهای عمومی از انتشار ویروس کرونا جلوگیری کرده و تمامی افراد چه افراد سالم، افراد ناقل بیماری و به خصوص افراد بیمار بایستی از ماسک استفاده کنند.

نحوه ماسک زدن نیز به این صورت است که بایستی کاملا بینی، دهان و چانه فرد را بپوشاند. بسیاری از افراد ماسک می‌زنند اما وقتی به یکدیگر می‌رسند برای صحبت کردن، ماسک را تا زیر چانه به پایین می‌کشند و یا به گونه ماسک را به صورت می‌زنند که تنها دهان پوشش داشته باشد.

استفاده صحیح از ماسک شما را از هر گونه بیماری و انتشار ویروس مصون و محفوظ می‌دارد. قابل ذکر است که از زدن ماسک‌های فیلتر دار خودداری کنید، به دلیل آنکه تنفس فرد با هر دم و بازدم از طریق فیلتر به بیرون می‌رود و به راحتی سبب آلوده نمودن فرد دیگری می‌شود.

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *