نمونه هایی از پیشرفت در فناوری لپ تاپ

نمونه هایی از پیشرفت در فناوری لپ تاپ

تولیدکنندگان لپ تاپ در تلاش اند دستگاه هایی بسازند که پیشرفت های فن آوری فعلی را برآورده سازد.

فشار برجسته از تلفن های هوشمند و تبلت ها منجر به ایجاد لپ تاپ های هیبریدی قابل جدا شدن و طراحی های Ultrabook شده است.

علاوه بر این، نوت بوک ها به عنوان بخشی از پیشرفت های مهم فناوری به سیستم های کنترل حرکت و چشم مجهز شده اند.

بهترین پیشرفت در فناوری لپ تاپ

اگر به نوع لپ تاپی که ده سال پیش داشتید، فکر کنید، متوجه حداقل تغییرات خواهید شد. هنوز شبیه به موردی است که در حال حاضر دارید. با این حال، خواهید فهمید که نسبت به مدل قبلی باریک‌ تر و سبک تر شده است و عملکرد اساسی لپ تاپ حفظ شده است.

طی سال های متمادی تغییرات چشمگیر در صنعت لپ تاپ برای بهبود تجربه محاسبات ایجاد شده است. تولیدکنندگان لپ تاپ در تلاش اند دستگاه هایی بسازند که پیشرفت های فن آوری فعلی را برآورده سازد.

فشار برجسته از تلفن های هوشمند و تبلت ها منجر به ایجاد لپ تاپ های هیبریدی قابل جدا شدن و طراحی های Ultrabook شده است. علاوه بر این، نوت بوک ها به عنوان بخشی از پیشرفت های مهم فناوری به سیستم های کنترل حرکت و چشم مجهز شده اند.

در زیر چند پیشرفت در فناوری لپ تاپ بیان می شود:

نمایش های بهبود یافته

High-Dynamic-Range یکی از مهم ترین نوآوری ها در چند سال اخیر به ویژه در صنعت تلویزیون است. این توانایی را دارد که کوچکترین و تاریک ترین مناطق یک تصویر را به وضوح نشان دهد. این فناوری در سال ۲۰۱۸ در صفحه نمایش لپ تاپ گنجانده خواهد شد.

وضوح تصویر ۴K تجربه تماشای زندگی بیشتری را در هنگام تماشای فیلم و بازی کردن به کاربران می دهد. صفحه نمایش ۴K کیفیتی را ارائه می دهد که برای بینندگان جذاب است؛ از این رو خریداران بیشتری را به خود جذب می کند. با این حال، این نوآوری منجر به مصرف ذخیره سازی و افزایش پهنای باند خواهد شد.

لپ تاپ های قابل تبدیل

یکی دیگر از موارد پیشرفت در فناوری لپ تاپ، رایانه هایی با فناوری لمسی منجر به بهبود رابط سنتی شده اند. این امکان ایجاد دستگاه های قابل تبدیل را فراهم کرده است که به راحتی می توانند برابر شوند و در حالت تبلت قرار گیرند. صفحه کلید به جای جدا کردن، پشت دستگاه می شود.

در صورت نیاز به کیبورد، کاربر می تواند آن را با سهولت باز کند. این لپ تاپ عملکرد بسیار بیشتری در مقایسه با تبلت ارائه می دهد. بنابراین، در سال جاری به دنبال این پیشرفت باشید.

جنگ تراشه

جنگ های چیپ مورد استفاده در لپ تاپ ها اخیرا محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. این چیپست ها می توانند چندین عملکرد پیشرفته را در لپ تاپ ترکیب کنند. این موارد شامل قدرت محاسباتی بالا، افزایش حافظه، ماندگاری بیشتر باتری و گرافیک بهبود یافته است.

شارژ بی سیم

کابل های برق یک قطعه اضافی است که هنگام خارج کردن لپ تاپ خود در خارج از خانه یا محل کار خود باید بسته بندی کنید تا از اتمام شارژ باتری خودداری کنید.

شارژرها همچنین برای ارائه مدل های خاص لپ تاپ طراحی شده اند که از این رو وام گرفتن را محدود می کند. علاوه بر این، آنها مستعد خرابی و پارگی هستند و از این رو تعمیر و تعویض مداوم دارند.

شارژ بی سیم به عنوان درمانی برای این سرخوردگی های مربوط به شارژرهای سیمی استفاده می شود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که لپ تاپ خود را روی سطحی قرار دهید که آن را شارژ کند.

برنامه هایی برای تبدیل این به یک روش استاندارد در سراسر جهان برای شارژ کردن لپ تاپ ها وجود دارد.

باید در آینده منتظر چیزهای زیادی بمانیم که به عنوان پیشرفت در فناوری لپ تاپ رخ می دهد. دنیای فناوری به طور مداوم در حال پیشرفت است تا زندگی را آسان تر کند.

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *