معجزه داروی گیاهی در درمان نفخ معده

معجزه داروی گیاهی در درمان نفخ معده

مشکلات سوء هاضمه از جمله موضوعاتی هستند که پیرامون هضم و جذب غذا رخ می دهد. داشتن رژیم غذایی مطلوب، سبک زندگی سالم و نیز مصرف داروی گیاهی می تواند تاثیرات مثبتی در پیشگیری، درمان و تقویت مشکلات مربوط به سوء هاضمه داشته باشد. از زمان های قدیم مصرف گیاهانی که معمولا دارای اسانس طبیعی نیز بودند، رواج داشته است.

مشکلات سوء هاضمه از جمله موضوعاتی هستند که پیرامون هضم و جذب غذا رخ می دهد. داشتن رژیم غذایی مطلوب، سبک زندگی سالم و نیز مصرف داروی گیاهی می تواند تاثیرات مثبتی در پیشگیری، درمان و تقویت مشکلات مربوط به سوء هاضمه داشته باشد. از زمان های قدیم مصرف گیاهانی که معمولا دارای اسانس طبیعی نیز بودند، رواج داشته است. شاید تصور کنید انواع داروی گیاهی موثر در درمان بیماری های مربوط به هضم و جذب غذا فقط در ایران وجود دارد. اما باید بگوییم مصرف انواع گیاهان برای درمان بیماری و بیشتر با عنوان ادویه های طعم دهنده برای طبخ انواع غذاها در بخش های شرقی قاره آسیا مورد استفاده قرار می گرفته است.

نمونه های داروی گیاهی ضد نفخ

نعناع: این گیاه که ۱۵ نوع آن در کشور ایران یافت می شود، می تواند به عنوان ضد نفخ، ضد درد و حتی ضد اسپاسم عمل می کند. اگر مشکل نفخ معده دارید، نعناع می تواند سریع آن را برطرف کند. در واقع یکی از زوداثر ترین انواع داروی گیاهی برای برطرف نمودن مشکلات نفخ معده، نعناع می باشد. می توانید به شکل های مختلف تازه، خشک شده، عرق آن و حتی به شکل چای کیسه ای از آن استفاده نمایید.

دارچین: از دارچین برای موارد مختلفی استفاده می کنند. این گیاه اسانس فوق العاده ای دارد و به عنوان محرک در سیستم گردش خون می تواند اعمال هضم را تقویت کند. در ضمن به دلیل تاثیر بادشکن خود می تواند نفخ معده را برطرف سازد. همچنین دارچین می تواند بر انعقاد خون نیز موثر واقع شود.

گشنیز: این داروی گیاهی در گروه خانواده جعفری قرار می گیرد، می تواند تاثیرات شگفت انگیزی را بر بخش های مختلف دستگاه گوارش انسان و به ویژه معده بگذارد. از جمله مزایای مهم مصرف گشنیز می توان به تاثیرات ضد نفخ، کاهش دهنده قند خون، فشار خون، چربی خون، ضد میکروب و نیز ضد دل درد اشاره نمود. همچنین شایان ذکر است که مصرف منظم گیاه گشنیز می تواند بر قوای جنسی نیز تاثیر تقویت کننده ای داشته باشد.

سیاه دانه: از اسانس سیاه دانه ماده ای استخراج می شود که می تواند در دفع گازهای اضافی در معده و نیز برطرف کردن نفخ معده واقعا مانند یک معجزه گر عمل کند. در ضمن می تواند از تشکیل و رشد میکروب در فضای معده و دیگر بخش های بدن پیشگیری کند.

نظرات ۱

  1. فاطمه گفت:

    سلام مطالب خوبی دارین مخصوصا قسمت گیاهان دارویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *