مزایا و معایب لپ تاپ ها

مزایا و معایب لپ تاپ ها

به همین دلیل است که گاهی از آن به عنوان رایانه شخصی قابل حمل یاد می شود. امروز می توانید رایانه های مخصوص بازی را در بازار تهیه کنید که VR با قیمت مناسب آماده هستند.

این رایانه ها مجموعه مشابهی از پرونده ها مانند رایانه های رومیزی را اجرا می کنند.

لپ تاپ یک دستگاه قابل حمل است، به این معنی که می توانید در هر زمان و مکانی آن را حمل کنید. به همین دلیل است که گاهی از آن به عنوان رایانه شخصی قابل حمل یاد می شود.

امروز می توانید رایانه های مخصوص بازی را در بازار تهیه کنید که VR با قیمت مناسب آماده هستند. این رایانه ها مجموعه مشابهی از پرونده ها مانند رایانه های رومیزی را اجرا می کنند.

بهترین چیز در مورد رایانه ها این است که از طریق مانیتور، صفحه کلید و همچنین بلندگوهایی که در بدنه تعبیه شده اند و باتری قابل شارژ قابل استفاده است، ارائه می شود.

از زمان اختراع آنها توسط بیل مگبریج سازنده انگلیسی، رایانه ها به دلیل قابلیت حمل آنها بسیار مورد استفاده قرار گرفته اند. اما، هنگام بررسی مزایا و مضرات لپ تاپ، ضروری است بدانید که آنها را با چه کسی و نقش آنها در تجارت خود مقایسه می کنید.

اگر قصد خرید رایانه خود را یا برای اهداف بازی یا برای فرزند / دختر خود دارید و از مزایا و مضرات رایانه ها آگاه نیستید، این مقاله برای شما مناسب است.

مزایای لپ تاپ

• راحت

حتی اگر هرگز از رایانه استفاده نکرده اید؛ اما با توجه به اندازه و ساخت آن، می توانید بگویید که بسیار قابل حمل است.

این امر حمل و نقل را در هر مکانی آسان می کند؛ زیرا وزن آنها بسیار سبک است. اگر بازی را دوست دارید، دیگر لازم نیست نگران باشید؛ زیرا امروز می توانید رایانه هایی را در بازار تهیه کنید که VR آماده هستند. یک رایانه فرصتی را برای شما فراهم می کند که بتوانید در خانه یا حتی در دفتر خود به راحتی کار کنید. شما می توانید همزمان با مسافرت بر روی تکالیف یا کارهای شغلی خود مسافرت کنید.

• با لپ تاپ می توانید کارهای بیشتری انجام دهید

همانطور که در بالا مشاهده شد، رایانه یک وسیله قابل حمل است و این بدان معنی است که می توانید آن را در هر کجا حمل کنید و باعث کاهش تلفات زمان می شود.

به عنوان مثال، می توانید ایمیل های خود را بخوانید و در ساعتهای طولانی با قطار به جلسات کاری با مشتریان خود پاسخ دهید و همچنین یک دانش آموز می تواند تکالیف خود را هنگام استراحت بین دو درس انجام دهد.

• اندازه

چه کسی چیزی را نمی خواهد که بتواند به راحتی در یک کیسه بسته شود؟ البته بسیاری از کاربران مایل به داشتن ماشینی هستند که در ابعاد کوچک باشد که می تواند در ساعات مسافرتی درون یک کیسه قرار گیرد.

این امر باعث می شود که لپ تاپ ها بر خلاف دسک تاپ های همتای خود، به ماشین های برتر تبدیل شوند. اگرچه عملکرد آنها شبیه سازی شده است، سخت است که یک کامپیوتر رومیزی را درون کیف خود قرار دهید؛ با توجه به اینکه باید فضای بیش از دو مؤلفه را که شامل CPU ، Keyboard ، ماوس و مانیتور است، ایجاد کنید.

• عمر باتری

رایانه ها مصرف برق کمتری دارند و بنابراین عمر باتری طولانی مدت را فراهم می کنند. یک رایانه می تواند تنها از توان ۱۰-۳۰W استفاده کند. این باعث می شود آنها برای مشاغل که با صدها رایانه در دفاتر خود کار می کنند، سودمند باشد. بدون در نظر گرفتن منبع برق، از یک رایانه کاملاً شارژ می توان برای ۴ تا ۶ ساعت استفاده کرد.

معایب لپ تاپ

معایب لپ تاپ

• بسیار نا امن
برخلاف رایانه های رومیزی، این لپ تاپ ها با قیمتی اندکی بیشتر به فروش می رسند؛ بنابراین، آنها را برای سرقت یکی آسان می کند.

هنگامی که برخی رایانه را سرقت می کنند، می توانند از داده های داخل رایانه سوء استفاده کنند که بسیار خطرناک است. این امر نیاز به محافظت جسمی حیاتی از لپ تاپ ها و ایمن سازی داده ها دارد.

• دوام

از آنجا که لپ تاپ ها قابل حمل هستند، بیشتر در معرض ساییدگی و پارگی قرار می گیرند. برخی از قطعات رایانه مانند لولاهای صفحه نمایش، قفل ها و همچنین جک های برق به دلیل استفاده معمولی در طولانی مدت به احتمال زیاد تضعیف می شوند.

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *