فواید گردشگری سلامت یا توریسم درمانی

فواید گردشگری سلامت یا توریسم درمانی

گردشگری سلامت و یا توریسم درمانی از جمله پلتفرم‌های بسیار سودمند و مفید سرمایه گذاری در حوزه رشد صنعت توریست، کارآفرینی، اشتغال زایی و مواردی از این قبیل است.

هدف از گردشگری سلامت ارائه خدمات و امکانات نوین مرتبط با درمان، امور پزشکی، سلامت بین‌الملل و سایر خدمات با بهره‌مندی از تیم پزشکی و فناوری‌های روز دنیا است.

گردشگران می توانند از طریق گردشگری سلامت از بهترین و با کیفیت‌ترین خدمات مرتبط با سلامت و درمان اعم از جراحی‌های تخصصی و سایر خدمات درمانی بهره‌مند شوند.

گردشگری سلامت

ناگفته نماند که تعریف توریسم درمانی به همین جا ختم نشده و در تعریف دیگری از آن آمده است که خدمات طبیعی اعم از بهره‌مندی از آب‌های طبیعی جهت درمان بیماری‌هایی مانند آرتروز، روماتیسم، بیماری‌های مرتبط با سیستم عصبی و استفاده از منابع طبیعی جهت تسکین دردهای جسمی و روحی که سبب بالا رفتن سطح روحیه و سلامت فرد می شود را نیز در بر دارد

چگونگی گردشگری سلامت و توریسم درمانی

توریسم درمانی به دو شیوه انجام می‌شود، یکی سفر به هدف درمان از کشوری به کشور دیگر است و مورد دوم در سفرهای داخلی و بوم گردی خلاصه می‌شود.

ایران از نظر منابع طبیعی مانند چشمه‌های آب گرم، آب‌های معدنی، فضاهای طبیعی بسیار برای گردشگرانی که در صدد استفاده از خدمات آب درمانی و گردشگری سلامت هستند، مفید می‌باشد. از جمله این فضاها می‌توان به چشمه‌های آب گرم سرعین در استان اردبیل اشاره کرد

شرایط مورد نیاز جهت گردشگری سلامت

همانطور که از قبل به آن اشاره شد، ایران از جمله کشورهایی است که مملو از منابع طبیعی برای توریسم درمانی می‌باشد و به همین دلیل در سال های اخیر با رشد توریست به ایران روبرو بوده است.

منتهای مراتب امکانات و بستر برای توریست‌ها در حد قابل توجهی مورد بررسی قرار نگرفته است و مستلزم زیر ساخت‌های اصولی در این حوزه می باشد. اما در مجموع اختیارات اولیه مانند هتل، پزشکان متخصص، خدمات پزشکی، مترجم و نظایر اینها برای توریست ها در نظر گرفته شده است

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *