ضرورت تکنولوژی در زندگی مدرن

ضرورت تکنولوژی در زندگی مدرن

در عصر کنونی تمامی نیازهای افراد به واسطه فناوری و تکنولوژی انجام می‌شود.

از خرید و فروش آنلاین و تجارت الکترونیک گرفته تا ارتباط با سایر کشورهای جهان همه مدیون ظهور تکنولوژی در زندگی مدرن است. اگر چنانچه فرایند زندگی امروز را با بیست سال گذشته مقایسه کنیم، شاد آن خواهیم بود که تا چه اندازه برآورده نمودن خواسته‌های زندگی آسان شده است.

طبیعتا در بیست سال گذشته نه تجارت الکترونیک وجود داشت و نه شبکه های مجازی. با توجه به نقش تکنولوژی در تمامی جوانب زندگی اعم از حوزه صنعت، کشاورزی، زمینه‌های علمی، اجتماعی، هنری و فرهنگی، نحوه زندگی افراد نیز به مراتب تغییر کرده و دیگر شیوه‌های سنتی جوابگوی زندگی مدرن امروزی نیست

مزایای تکنولوژی در زندگی انسان

هرگونه فناوری یا تکنولوژی به همراه خود دارای معایب و مزایایی است که البته می‌توان از مزایای آن به نفع رشد و ارتقاء زندگی انسانی استفاده کرد.

انعطاف برای پذیرش فناوری و درک آن‌که می توان با توجه به دارا بودن سواد تکنولوژی، فرایند زندگی را هموار و راحت‌تر نمود از جمله موارد حائز اهمیتی است که بایستی مورد توجه قرار گیرد.

امروزه با رشد پر شتاب فناوری و تکنولوژی ما شاهد پیشرفت های عمده پزشکی، تولید داروهای نوین و خدمات جدید هستیم. صنعت کشاورزی، خدمات علمی نیز از این حیطه دور نمانده است.

امروزه وجود تکنولوژی بیش از گذشته ما را در سمت و سوی زندگی مدرنیته سوق داده است. می‌توان با چند کلیک ساده روی کامپیوتر از جدیدترین اخبار روز به راحتی و بدون هیچ گونه دشواری مطلع شد و یا با دوستان و عزیزان خود در آن سوی آب‌ها به صورت چهره به چهره ارتباط برقرار کرد. بدین ترتیب نفوذ و تاثیر تکنولوژی در زندگی امروزی بر کسی پوشیده نیست

تاثیرات تکنولوژی عبارتند از :

  • تغییر در سبک زندگی افراد
  • تغییر در برآورده ساختن نیازهای روزانه از طریق تجارت الکترونیک
  • وجود برخی از مشاغل نوین با استفاده از اینترنت به صورت دورکاری
  • رشد و پیشرفت در صنعت، کشاورزی، حوزه های پزشکی و درمانی

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *