رعایت بهداشت فردی و مصون بودن از کرونا

رعایت بهداشت فردی و مصون بودن از کرونا

بهداشت فردی تنها راه پیشگیری از مبتلا شدن به کرونا است.

متاسفانه اغلب افراد نه تنها به توصیه‌های کرونایی بی توجه هستند، بلکه با بی‌توجهی خودشان سلامت دیگران و سایر افراد پیرامون خود را نیز به خطر می‌اندازند.

اغلب افراد حاضرند بیمار شوند اما حاضر نیستند برای تهیه ماسک هزینه‌ای صرف کنند. استفاده از ماسک به طوری که دهان، بینی و چانه فرد را کاملا پوشش دهد از جمله موارد حائز اهمیت در پیشگیری ابتلا به کرونا است.

از سوی دیگر فاصله اجتماعی خود را با سایر افراد حفظ کنید. به مراتب دیده شده افراد ایستاده در صف، فروشگاه و اماکن عمومی نه تنها فاصله یک متری را با فرد دیگری رعایت نمی‌کنند، بلکه ماسک هم بر صورت خود ندارند و همین موضوع ساده باعث انتقال ویروس می‌شود.

گفتنی است که ویروس کرونا به راحتی حتی با تنفس فرد بیمار و یا با صحبت او به فرد سالم منتقل می‌شود که اگر چنانچه هر دو طرف فرد بیمار و فرد سالم ماسک بزنند، ریسک خطر انتقال ویروس فقط ۵ درصد می‌شود.

اگر چنانچه فرد بیمار ماسک بر صورت نداشته باشد و فرد سالم از ماسک استفاده کند، ریسک خطر انتقال کرونا ۳۵ درصد می باشد و اگر چنانچه هر دو فرد از ماسک استفاده نکنند، ریسک انتقال ویروس کرونا به ۱۰۰ درصد می‌رسد

چگونه خود را از کرونا مصون نگه داریم :

یک) استفاده از ماسک ضروری است
دو) رعایت فاصله اجتماعی در صف‌ها، بیمارستان‌ها، فروشگاه‌ها، بانک‌ها، اماکن عمومی
سه) استفاده از محلول‌های ضدعفونی برای سطوح و اجناس قابل استفاده
چهار) استفاده از دستکش در اماکن عمومی به خصوص بیمارستان‌ها
پنج) شستن دست‌‌ها به مدت ۲۹ ثانیه


با توجه به رعایت نکات فوق احتمال انتقال ویروس کرونا تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می‌کند و فرد می‌تواند از طریق رعایت بهداشت فردی خود را از ویروس کرونا در امان نگه دارد

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *