رطوبت معده را با کدام داروی گیاهی از بین ببریم؟

رطوبت معده را با کدام داروی گیاهی از بین ببریم؟

معده از بخش های مهم بدن محسوب می شود که در صورت سردی زیاد به اصطلاح فرد دارای رطوبت معده خواهد شد.

اما نگران نباشید چندین نوع داروی گیاهی برای رفع این مشکل وجود دارد که می تواند از سردی معده بکاهد. سردی معده حس ناخوشایندی را برای افراد ایجاد کند.

حس ترشیدگی در معده، کف بلغم و باد گلو از جمله مواردی است که در افراد دارای رطوبت معده رخ می دهد.
حال بهتر است به سراغ بررسی و معرفی چندین داروی گیاهی موثر در درمان رطوبت معده بپردازیم. حتما این مقاله را تا پایان مطالعه نمایید.

گل بابونه: دم کرده ی گل بابونه، مرزنجوش، بادرنجبویه و مریم نخودی به عنوان بهترین داروی گیاهی برای از بین بردن مشکل رطوبت معده محسوب می شوند. بهتر است مصرف این نوع داروهای گیاهی را به صورت روزانه و به دفعات حداقل دو بار صورت گیرد.

سیاه دانه: ترکیب سیاه دانه با شنبلیله، کنجد و زیره سبز می تواند موثرترین داروی گیاهی برای رفع رطوبت بیش از حد معده باشد. البته برای تعدیل طعم تلخ این مواد آن را با چیزی شیرین مثل نبات میل نمایید.

خرما: خرما از جمله منابع مغذی می باشد که طبع بسیار گرمی دارد. پس طبیعتا به عنوان نوعی داروی گیاهی برای کم کردن میزان رطوبت معده می تواند مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از آن برای چهل روز می تواند تاثیرات شگفت انگیزی را به همراه داشته باشد.

نعناع: اگر می خواهید رطوبت معده ی خود را کاهش دهید، بهتر است از ساده ترین نوع داروی گیاهی مانند سبزیجاتی همچون نعناع شروع کنید. خوردن نعناع همراه با نان می تواند برای یک عصرانه ی دلچسب هم طعم فوق العاده ای داشته باشد و هم فواید زیادی برای معده و دیگر عضوهای بدن انسان به همراه بیاورد.

آویشن شیرازی: این نوع آویشن از مرغوب ترین انواع آویشن است که می تواند همانند چندین داروی گیاهی دیگر می تواند به صورت دم کرده مصرف شود و رطوبت معده را پایین بیاورد.

شیره انگور: نوشیدن شیره انگور به همراه آب می تواند یک نوشیدنی خوش طعم را برای شما ایجاد کند که خواص زیادی برای درمان نمودن سردی و رطوبت معده خواهد داشت. در ضمن اگر به کم خونی نیز مبتلا باشید، می توانید با شیره انگور آن را نیز درمان کنید.

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *