داروی گیاهی و درمان بیماری کم خونی

داروی گیاهی و درمان بیماری کم خونی

کم خونی یکی از شایع ترین مشکلاتی است که به ویژه در خانم ها رخ می دهد.

زمانی که گلبول های قرمز خون فرد از میزان معمول پایین تر باشند، اکسیژن رسانی مختل می شود. از این رو اگر از طریق مصرف داروی گیاهی موثر بر درمان بیماری کم خونی استفاده شود، بدن می تواند به روال عادی خود بازگردد.

کم خونی یکی از شایع ترین مشکلاتی است که به ویژه در خانم ها رخ می دهد. زمانی که گلبول های قرمز خون فرد از میزان معمول پایین تر باشند، اکسیژن رسانی مختل می شود. از این رو اگر از طریق مصرف داروی گیاهی موثر بر درمان بیماری کم خونی استفاده شود، بدن می تواند به روال عادی خود بازگردد. چرا که کم خونی می تواند بر کاهش انرژی بدن و حتی روح فرد تاثیر منفی بگذارد و اجازه ی انجام فعالیت های روزانه به طور مطلوب را از او بگیرد.

ما در ادامه چندین نوع داروی گیاهی موثر بر درمان کم خونی را برای شما معرفی می کنیم. دائما این نکته را مد نظر داشته باشید که برای درمان شدن کم خونی باید سبک تغذیه به سمت خوردن مواد غذایی غنی از آهن سوق پیدا کند.

داروی گیاهی موثر بر کم خونی

برگ و پوست گردو: حداقل ۲۰ گرم از پوست و برگ تازه ی گردو در صورت دم کشیدن با آب جوش می توانند به عنوان داروی گیاهی برای درمان نمودن کم خونی تاثیرات چشمگیری داشته باشند. البته به شرطی که برای مدتی به صورت مرتب پیش از خوردن غذا از این دمکرده استفاده شود.

شلغم: برخلاف تصور شلغم فقط برای درمان سرما خوردگی کاربرد ندارد. بلکه می تواند خون ساز باشد و به نوعی در نقش داروی گیاهی با کم خونی بجنگد.

جعفری: سبزی جعفری تنها به عنوان یک سبزی نیست بلکه آنقدر خواص دارد که می توان از آن به عنوان مفید ترین سبزی و نیز داروی گیاهی یاد کرد. وجود آهن فراوان در سبزی جعفری باعث شده تا توصیه اکید به مصرف آن در صورت داشتن کم خونی صورت گیرد.

گزنه: چندین نوع گیاه مختلف ممکن است برای درمان کم خونی مفید باشند. مصرف انواع داروی گیاهی ممکن است به روش های مختلف انجام شود. گزنه در بین گیاهانی قرار می گیرد که جوشانده ی آن بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. مصرف آن بهتر است چندین بار در طول روز انجام شود.

بارهنگ: بخش های مختلف گیاهان را در آب جوش دم می کنند و برای درمان کم خونی مورد استفاده قرار می دهند. برگ های خشک شده ی بارهنگ هم مثالی از چندین نوع داروی گیاهی کم خونی می باشد.

عسل: نام عسل حتی در قرآن کریم که سخن پروردگار است نیز وجود دارد. عسل علاوه بر کلسیم و فسفر، حجم قابل توجهی آهن دارد که می توان برای درمان کم خونی روی آن حساب کرد.

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *