تسکین جای نیش حشرات با انواع داروی گیاهی

تسکین جای نیش حشرات با انواع داروی گیاهی

جای نیش انواع حشرات و جانوران را می توان با داروی گیاهی برطرف نمود. حشراتی همچون عقرب و یا مار می توانند جای نیش بسیار دردناکی را ایجاد کنند.

حتی گفته شده که نیش اینگونه حشرات می تواند باعث مرگ افراد نیز بشود. چندین نوع دارو برای آن که سم های ناشی از گزیده شدن توسط حشرات را خارج کنیم، وجود دارد. اما معمولا استفاده از داروهای گیاهی را برای این کار بهتر می دانند. چرا که تاثیر بیشتر و مفیدتری خواهد داشت.

داروی گیاهی در درمان جای نیش حشرات

روغن فندق: روغن فندق یکی از موثرترین انواع داروی گیاهی برای محل گزیدگی و نیش عقرب محسوب می شود. می توانید این نوع روغن گیاهی را دقیقا روی محل گزیدگی قرار دهید و از تاثیرات فوق العاده خوب آن بهره مند شوید.

آمونیاک: پنبه ی آغشته شده به آمونیاک هم از مواردی است که می تواند در نقش داروی گیاهی برای از بین بردن جای نیش حشرات مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

عرق بادرنجبویه: اگر قسمتی از بدن شما توسط عقرب نیش زده شود، بهتر است از عرق بادرنجبویه برای شستشوی آن قسمت از بدن استفاده نمایید. قطعا از تاثیرات آن شگفت زده خواهید شد.

زنیان: نیش حشرات درد بسیار زیادی دارد که اغلب غیر قابل تحمل است. اگر به دنبال یک داروی گیاهی هستید که درد عقرب زدگی را کاهش دهد، حتما از آب گرم زنیان استفاده کنید. چرا که برای این مورد تاثیرات ثابت شده ای دارد.

ترب: زمانی که حشره ای همچون عقرب به شما نیش بزند، می توانید از برگ ترب به عنوان داروی گیاهی استفاده کنید. شیوه ی استفاده از آن به صورتی است که ضماد آن را تهیه می نمایید و بر روی محل نیش عقرب قرار دهید تا سم آن را به خود جذب کند.

آب لیمو: اغلب توصیه شده است که آب لیمو را به عنوان داروی گیاهی بلافاصله بعد از گزیدگی حشرات گوناگون از جمله عقرب مورد استفاده قرار دهید.

هسته تمبر هندی: اگر بتوانید هسته تمبر هندی را نصف کنید و سپس آن را مرطوب کنید، یک داروی گیاهی موثر برای بیرون کشیدن سم وارد شده به درون بدن ناشی از گزیدگی حشرات ساخته اید. به این نوع مواد گیاهی اطمینان داشته باشید تا بدون عوارض جانبی و هر چه سریع تر مشکل گزیدگی حشرات را برطرف سازید.

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *