تاثیر تکنولوژی در زندگی انسان

تاثیر تکنولوژی در زندگی انسان

نقش تکنولوژی و فناوری از تمامی جوانب در زندگی انسان، بر کسی پوشیده نیست. امروزه تکنولوژی در عرصه شبکه‌های اجتماعی، رسانه‌های مجازی، فرایندهای کاری آنلاین از اهمیت بسیاری برخوردار شده است.

اگرچه تکنولوژی و فناوری شاخه‌های بسیار گسترده ای را در بر دارد، اما آنچه که بیش از پیش مورد توجه واقع شده است، ساخت ربات‌ها، گوشی‌های هوشمند، ایجاد واقعیت های مجازی از طریق بازی‌های کامپیوتری و مانند این‌ها است که زمینه را برای ورود به یک عصر پس مدرنیته فراهم کرده است.

اینکه تکنولوژی و فرایندهای آن چه تاثیری در زندگی فردی و آینده اشخاص دارد، در ادامه به شرح مختصری از آن اشاره می‌کنیم.

تاثیر تکنولوژی در زندگی انسان

یک) رشد ارتباطات مجازی
تا قبل از ورود گوشی‌های هوشمند، افراد از طریق دیدارهای حضوری، گفتگوهای تلفنی و یا ارسال پیامک از حال یکدیگر باخبر می‌شدند، امروزه با استفاده از اینترنت در هر زمان از روز می‌توان با عزیزترین دوستان و اقوام در سراسر دنیا به صورت ویدیو کال و تصویری به راحتی ارتباط برقرار کرد.

به عبارتی تکنولوژی سبب شده که فاصله‌ها و مرزها از بین بروند و بدین ترتیب بتوان به راحتی حتی با معروف‌ترین هنرمندان سراسر جهان از طریق شبکه های مجازی مانند اینستاگرام ارتباط برقرار کرد.

دو) مطلع شدن از اخبار روز در کوتاهترین زمان ممکن
یکی دیگر از فواید تکنولوژی در عصر حاضر، در جریان قرار گرفتن بسیاری از وقایع و رویدادهای روزانه سراسر جهان است. اگر چه فرد با حجم بسیاری از داده‌ها و اطلاعات روز جهان روبرو می‌شود، اما آنچه که حائز اهمیت است بالا رفتن سطح آگاهی در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و فرهنگی است.

سه) افزایش خلاقیت به واسطه تکنولوژی
رسانه‌های اجتماعی و به طور کلی فناوری‌های دنیای مجازی بستری را برای تمامی افراد فراهم کرده که بتوانند کسب و کار خود را به شیوه‌های نوین تبلیغ نمایند. تجارت الکترونیک، کسب و کار آنلاین، معرفی و ارائه خدمات از طریق فضای مجازی همگی مستلزم بهره‌مندی از خلاقیت در این حوزه است

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *