برگ بو؛ داروی گیاهی متفاوت

برگ بو؛ داروی گیاهی متفاوت

برگ بو یکی از متفاوت ترین داروی گیاهی است که متاسفانه کمتر به آن پرداخته شده است.

این داروی گیاهی می تواند تاثیرات شگفت انگیزی بر سلامتی داشته باشد. وجود انواع ویتامین ها و املاح مفید در آن باعث شده که برای درمان بیماری های مختلف بتوان روی آن حساب کرد. انواع ویتامین های آ، سی و انواع ویتامین های گروه ب و نیز مواد انواع مواد معدنی مچون مس، کلسیم، آهن و روی تماما در برگ بو وجود دارند و با مصرف آن می توان تمام این ویتامین های را به بدن خود رساند.

برگ بو یکی از متفاوت ترین داروی گیاهی است که متاسفانه کمتر به آن پرداخته شده است. این داروی گیاهی می تواند تاثیرات شگفت انگیزی بر سلامتی داشته باشد. وجود انواع ویتامین ها و املاح مفید در آن باعث شده که برای درمان بیماری های مختلف بتوان روی آن حساب کرد. انواع ویتامین های آ، سی و انواع ویتامین های گروه ب و نیز مواد انواع مواد معدنی مچون مس، کلسیم، آهن و روی تماما در برگ بو وجود دارند و با مصرف آن می توان تمام این ویتامین های را به بدن خود رساند.

مزیت های مصرف برگ بو به عنوان داروی گیاهی

دشمنی با سرطان: برگ بو به عنوان داروی گیاهی می تواند در پیشگیری و درمان بیماری های جدی همچون سرطان نقش بسزایی داشته باشد. داشتن خاصیت آنتی اکسیدانی، ضد میکروبی و ضد قارچی برگ بو و نیز وجود انواع مواد معدنی مقوی برای سلامت بدن باعث می شود تا بدن نسبت به ابتلا به سرطان مقاوم شود.

پیشگیری از دیابت: برگ بو به عنوان یک داروی گیاهی طبیعی برای رفع مشکلات دیابت نیز می تواند مفید باشد. در واقع با خاصیت آنتی اکسیدانی خود می تواند بر روی عملکرد ساخت انسولین در بدن تاثیر بگذارد.

تقویت معده: آنزیم هایی که در برگ بو وجود دارد، می توانند بر روی هضم غذا موثر باشد و باعث تقویت معده ی افراد شوند. با مصرف برگ بو می توانید از نفخ معده خود نیز پیشگیری نمایید. خارح نمودن گازهای معده نیز از فواید مصرف برگ بو به شمار می رود.

کاهش دردهای ناشی از پیچ خوردگی مفصل یا آرتروز: روغن های گیاهی چند سالی است که بیشتر مورد حمایت مردم قرار گرفته است و تولید آن نیز رو به افزایش می باشد. روغن برگ بو نیز می تواند برای کاستن از دردهای ناشی ار پیچ خوردگی و یا مشکلات آرتروز مورد استفاده قرار گیرد. بدین صورت که ماساژ دادن آن بر روی محیط مورد نظر می تواند تاثیرات مثبتی را به همراه داشته باشد.

اشتها آور: علاوه بر موارد ذکر شده، برگ بو می تواند برای مشکلات بی اشتهایی افراد نیز مرهم باشد. استفاده از آن به عنوان ماده ی ادرار آور نیز رواج دارد.

برطرف نمودن عفونت های تنفسی: اگر از مشکلات تنفسی رنج می برید، مصرف برگ بو به عنوان داروی گیاهی می تواند به درمان بیماری های شما کمک شایانی نماید.

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *