ایجاد عادت‌های جدید با تکنولوژی

ایجاد عادت‌های جدید با تکنولوژی

در عصر کنونی، تکنولوژی تاثیر بسزایی در تغییر و چگونگی سبک زندگی افراد گذاشته است. به طوری‌که اغلب فرایندهای ضروری زندگی بدون استفاده از تکنولوژی و فناوری امکان‌پذیر نیست.

از انجام امور بانکداری و پرداخت قبوض برق و تلفن گرفته تا بهره‌مندی از تجارت الکترونیک، خرید و یا فروش محصولات. با توجه به گذشت زمان شرکت در وبینارهای آنلاین، ثبت نام و یا استفاده بهینه از دوره‌های آموزشی آنلاین نیز از دیگر دستاوردهای مهم تکنولوژی است.

کاریابی، اشتغال، رزرو هتل، تهیه بلیط‌های مسافرتی، رزرو برای مراجعه به پزشک های متخصص، بهره‌مندی از مطالعه کتاب های الکترونیکی به جای نسخه‌های چاپی و بسیاری از موارد دیگر ناشی از نفوذ تکنولوژی در زندگی روزانه افراد است.

در این عصر دیگر برای انجام امور اداری و یا مالی نیازی به ایستادن در صف های طولانی نیست و با چند کلیک ساده از طریق کامپیوترهای خانگی و یا گوشی‌های هوشمند می‌‌توان به راحتی بزرگترین مبادلات مالی و اقدامات اداری را به انجام رساند

تاثیر تکنولوژی و ایجاد عادت‌های جدید

طبیعتا با ورود تکنولوژی در تمامی حوزه‌ها به خصوص در حوزه رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی به واسطه اینترنت، عادت‌های زندگی افراد نیز تغییر یافته است.

از جمله عادت‌های بزرگ آن است که به دلیل ضروری بودن بهره‌مندی از کامپیوتر، لپ تاپ و یا گوشی‌های هوشمند، بیشترین ساعات افراد در طی روز صرف مطالعه، انجام امورات مجازی، ارتباطات مجازی و بسیاری از موارد مربوطه می‌شود.

یکی از عادت های امروزی که اغلب افراد به آن وابسته شده‌اند، خرید و فروش آنلاین و تجارت الکترونیک است. دورکاری را می‌توان پدیده‌ای نوظهور و موثر به واسطه تکنولوژی و فناوری دانست.

تبلیغات آنلاین، بهره مندی از خدمات مجازی مانند شرکت در دوره‌های رایگان وبینارها در حوزه مسائل مختلف نیز از دیگر عادت‌های اغلب جوانان به شمار می‌رود. بدین ترتیب با نفوذ تکنولوژی در عصر حاکم، ما شاهد عادت‌ها و مراودات تازه‌ای با رویدادهای جهان هستیم

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *