اسطوخودوس؛ پرفایده ترین داروی گیاهی

اسطوخودوس؛ پرفایده ترین داروی گیاهی

تعداد انواع داروی گیاهی موجود در ایران بسیار زیاد است.

اسطوخودوس یکی از پراستفاده ترین داروهای گیاهی است که می تواند تاثیرات شگفت انگیزی را در سلامتی بدن افراد داشته باشد. نداشتن آشنایی کافی با مزایای اسطوخودوس باعث می شود که مردم دارو شیمیایی را بیشتر استفاده کنند. اما ما در این مقاله قصد داریم تا مزایای مصرف اسطوخودوس را برای شما شرح دهیم تا کمتر به سراغ محصولات شیمیایی بروید.

تعداد انواع داروی گیاهی موجود در ایران بسیار زیاد است. اسطوخودوس یکی از پراستفاده ترین داروهای گیاهی است که می تواند تاثیرات شگفت انگیزی را در سلامتی بدن افراد داشته باشد. نداشتن آشنایی کافی با مزایای اسطوخودوس باعث می شود که مردم دارو شیمیایی را بیشتر استفاده کنند. اما ما در این مقاله قصد داریم تا مزایای مصرف اسطوخودوس را برای شما شرح دهیم تا کمتر به سراغ محصولات شیمیایی بروید.

مزایای مصرف اسطوخودوس به عنوان داروی گیاهی

ضد میگرن: اسطوخودوس می تواند به عنوان داروی گیاهی برای برطرف نمودن سردردهای میگرنی مورد استفاده قرار گیرد. برای بهره مندی از مزایای اسطوخودوس برای درمان میگرن بهتر است کمی از روغن آن بر روی شقیقه، پشت گردن و یا پیشانی خود ماساژ دهید.

ضدعفونی کننده گیاهی: از گذشته های دور از انواع گیاهان برای ضدعفونی نمودن انواع زخم های استفاده می کردند. اسطوخودوس می تواند یکی از بهترین مواد ضدعفونی کننده گیاهی محسوب شود که می تواند از رشد باکتری و میکروب های مختلف بر روی زخم های باز جلوگیری نماید.

ضد استرس: نقش اسطوخودوس بر روی دستگاه عصبی و همچنین عضلات افراد باعث می شود که زندگی آرام تری داشته باشند. زمانی که اسطوخودوس می تواند باعث تغییر در میزان تحریک پذیری اعصاب شود، پس استرس او نیز کاهش خواهد یافت. هیچ داروی گیاهی را نمی توان یافت که بتواند به اندازه ی اسطوخودوس بر روی اعصاب نقش آرام کننده داشته باشد.

درمان بیماری تنفسی: برای آن که بتوانید التهابات موجود در بخش های مختلف دستگاه تنفسی را کاهش دهید، می توانید مصرف اسطوخودوس را در برنامه ی روزانه ی خود قرار دهید. این داروی گیاهی می تواند به عنوان ضدعفونی کننده ریوی، ترشحات برونشیت را کم کرده و به خلط افتادن آن را آسان نماید.

برطرف نمودن دل درد: دل درد می تواند به دلایل مختلف برای افراد پیش آید. حتی برای برطرف نمودن دل درد هم می توان از خواص فوق العاده ی اسطوخودوس استفاده نمود. طبق تحقیقات انجام شده، اسطوخودوس می تواند به عنوان مسکن عمل نموده و انواع دردهای جسمی را با اثر بر روی مرکز اعصاب کنترل نماید. استفاده از اسطوخودوس را می توانید به دو شکل دم کرده و یا به صورت روغن گیاهی استفاده نمایید. بسته به نیاز خود و نیز ذائقه ی خود می توانید نوع خوراکی آن را استفاده نکنید و به جای آن از روغن گیاهی تهیه شده بهره مند شد.

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *