آینده تکنولوژی چگونه خواهد بود؟

آینده تکنولوژی چگونه خواهد بود؟

بدون شک پیشرفت فناوری و تکنولوژی آینده جوامع انسانی را متحول خواهد کرد.

ظهور ربات‌ها در مشاغل متعدد، تغییر در نظام اجتماعی، علمی، مالی نظیر انجام امور بانکداری را شاهد خواهیم بود و چه بسا امروزه نیز اغلب امور بانکی از طریق اپلیکیشن‌های متعدد انجام شده و دیگر نیازی به مراجعه حضوری افراد و ماندن در صف‌های طولانی نیست.

در نتیجه آنچه که می‌توان برای اینده تکنولوژی و فناوری تصور کرد، تمرکز بر دنیای مجازی، هوش مصنوعی، تغییر در سیستم‌های اداری، حوزه‌های علمی، صنعتی، پزشکی، نوآوری‌های مدرن و نظایر اینها است

تغییرات ناشی از پیشرفت تکنولوژی

پیدایش تکنولوژی تا به اکنون تاثیرات بسزایی در زندگی انسان داشته است و به تدریج این پیشرفت سیر صعودی خود را در آینده نیز ادامه خواهد داد.

شیوه‌های سنتی، آداب و رسوم، فرهنگ، بایدها و نبایدها رنگ باخته و دیگر نقشی در زندگی انسان نخواهند داشت. همانطور که امروز بسیاری از شیوه‌های زندگی گذشتگان مورد پذیرش و قابل قبول نیست. طبیعتا آیندگان نیز شیوه‌ها و سبک زندگی کنونی را قبول نخواهند کرد.

تغییر در سبک زندگی، مشاغل، رویدادها و سایر موارد مرتبط به خوبی قابل پیش بینی است. به تدریج ربات‌ها جایگزین نیروی انسانی شده و جهان با شتاب باور نکردنی به سمت صنعت نوظهور مدرنیته حرکت خواهد کرد.

از سوی دیگر فردیت در قیاس با جمع گرایی تقویت پیدا کرده و با رشد هوش مصنوعی به تدریج نیروی انسانی کنار گذاشته می‌شود. مصرف گرایی اینترنتی گسترش یافته و ارتباطات از نوع سنتی و چهره به چهره به ارتباطات دور تبدیل خواهد شد.

همانطور که امروزه شاهد رشد و ارتباطات شبکه‌های مجازی هستیم و در واقع هر فردی تریبون مختص به خود را دارا است، در آینده نیز با پیشرفت‌های غیر قابل باوری روبرو خواهیم شد و به تدریج در زندگی انسان به رویدادهای باور پذیر تبدیل می‌شوند.

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *