آیا برای نقرس داروی گیاهی وجود دارد؟

آیا برای نقرس داروی گیاهی وجود دارد؟

نقرس یکی از مشکلاتی است که در افراد باعث ورم و آماس شدید می شود. فواید زیادی انواع داروی گیاهی باعث شده تا حتی بر این نوع بیماری هم موثر واقع شوند.

در واقع این بیماری که مفاصل موجود در بدن انسان را تحت تاثیر قرار می دهد، اگر با کمک داروهای مختلف کنترل نشود، می تواند به نوع مزمن آن یعنی رماتیسم نقرسی تبدیل شود.

رماتیسم نقرسی مفصل های بدن فرد به ویژه مفصل های موجود در بند دست و بندهای پا را به طور غیر قابل بازگشت تغییر شکل می دهد.

اگر به نقرس مبتلا هستید، می توانید با کمک چندین نوع داروی گیاهی نامبرده شده در ادامه ی مقاله به بهبودی خود کمک شایانی نمایید.

نمونه هایی از داروی گیاهی برای درمان نقرس

اسطوخودوس: اسطوخودوس خشک شده را با روغن زیتون بخیسانید. سپس این داروی گیاهی را برای چند روز در مقابل نور آفتاب قرار دهید. سپس می تواند پبه عنوان ماد بسیار مناسب برای مالیدن بر روی بخش های دردناک مفاصل مورد استفاده قرار گیرد.

سیر: بستن سیر له شده به کمک پارچه ای تمیز بر روی قسمت دردناک مفصل می تواند یک نوع داروی گیاهی موثر برای درد ناشی از نقرس به حساب آید.

آرتیشو: یک مورد از داروی گیاهی که می تواند به صورت جوشانده برای تسکین دادن دردهای نقرسی مورد استفاده قرار بگیرد، آرتیشو می باشد. دردهای رماتیسمی و نقرسی را می توانید به راحتی با جوشاندن برگ های آرتیشو تا حد زیادی کاهش دهید.

جوشانده کاکل ذرت: اگر از درد مفصل های خود عذاب می کشید، می توانید کاکل ذرت را در یک لیتر آب بجوشانید و در طول روز چندین بار از آن بنوشید. استفاده از کاکل ذرت برای دردهای کلیه و نیز برطرف شدن سنگ کلیه نیز توصیه شده است.

زیره: خوردن دانه و ریشه زیره و یا مالیدن آن بر روی قسمت هایی که درد دارید، به شدت تاثیرگذار خواهد بود و درد نقرس را برای شما قابل تحمل خواهد نمود. پس بهتر است برای یکبار هم که شده به داروی گیاهی اعتماد کنید و مشکلاتی همچون نقرس را هم با آن بهبود ببخشید.

کلم: برگ های سفت کلم را هم می توانید به صورت ضماد درآورده و بر روی مفاصل خود ماساژ دهید.

هویج: آب هویج یکی از مفیدترین نوشیدنی هایی است که می تواند برای عصرانه مصرف شود. حتی به صورت ناشتا نیز می توانید آب هویج را میل نمایید تا به عنوان داروی گیاهی بیماری هایی همچون مفصلی، نقرسی و روماتیسمی را هم درمان کنید.

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *